Ż Y C I E    P O L O N I I
Ottawska Polonia sercem z Fundacją im. Brata Alberta
[ Jolanta Szaniawska ]W dniach od 17 do 19 maja br. w sali widowiskowej Domu Polskiego SPK w Ottawie odbyła się wystawa/aukcja prac malarskich wykonanych przez podopiecznych Fundacji im. Brata Alberta z Polski. Całości patronował sam ks. Tadeusz Isakowicz-Zalewski, człowiek silny jak nowohucka stal. To nie żart - wszak kapelanem Solidarności w Nowej Hucie był, wiec tak jest jak piszę!

Uroczyste otwarcie wystawy odbyło się przy udziale władz prowincji Ontario, władz miejskich oraz ambasady RP w Kanadzie, co dodało rzeczy całej światowego splendoru.
Co okazało się sukcesem, pytacie? Ogromne zainteresowanie działalnością Fundacji, czego dowodem, że wszystkie przywiezione przez księdza prace zostały w Ottawie!

Czekamy na więcej takich spotkań, co podkreślił w swym wystąpieniu prezes SPK w Ottawie, dr Jerzy Kulczycki. Powiedział, że 'drzwi Domu Polskiego są zawsze dla księdza otwarte', a nam zebranym na sali to się jakoś milo pod sercem zrobiło...

Dni za dniami biegną szybko...Dziś, gdy patrzę na obraz autorstwa Zdzisława Pietrusa z Fundacji im. Brata Alberta z Warsztatów Terapii Zajęciowej we Wrocławiu, który wisi w moim saloniku, to wiem, że gdzieś tam daleko w Polsce jest ten drugi, nieznany mi świat ludzi upośledzonych przez chorobę, ale i przez nią też namaszczonych świętością. Przecież, jak ktoś tak maluje... to jest bliżej dobra niż zła!

Wierze, że kiedyś uda mi się poznać autora obrazu, i to dopiero będzie dla mnie ciekawe!
To nieznana nam przyszłość, a dziś? A teraz dziękuję wszystkim ludziom dobrej woli, którzy przyczynili się do zorganizowania Wystawy Sercem Malowanej, bo inna nazwa mi tu nic a nic nie pasuje.

Jolanta Szaniawska
Ottawa, 5 czerwca 2010

top