Nowa powieść Evy Gudrymowicz-Schiller
już w sklepach!


O miłości zostało powiedziane już niemal wszystko, a jednak w książce "Do widzenia, Profesorze", miłość ma inny profil.

Jest to opowieść o rozłące, o tęsknocie, o rozstaniu, ale również o miłości, miłości silniejszej niż czas i przestrzeń, silniejszej niż nieodwracalny los. Książka napisana jest w dwóch przedziałach czasowych, pokazane są uniesienia młodej dziewczyny a jednocześnie rozpacz dojrzalej kobiety. Historia miłości, ale nie tylko...również los emigrancki, blask i cienie życia na obczyźnie, adaptacja w nowym kraju, w nowym środowisku. Wieczne tęsknoty i wieczne rozdarcia...

Zawiera w sobie elementy humorystyczne, wzruszające, czasami smutne: oczekiwanie na interview, niepewność jutra, asymilacja w nowym kraju, emigracyjne sny... wszystko to, co było udziałem niejednego z nas... Autorka książki - Eva Gudrymowicz-Schiller urodzona i wychowana w Warszawie, w Kanadzie zamieszkała od 1986 roku. Obecnie mieszka z mężem w London, Ontario, gdzie pracuje nad kolejna powieścią.

Powieść "Do widzenia, Profesorze" jest jej druga książka wydana w Kanadzie. Poprzednia książka "Boczna uliczka" została opublikowana trzy lata temu i spotkała sie z niezwykle ciepłym przyjęciem. Autorka również pisze niewielkie formy literackie i zamieszcza je w polonijnej prasie.

Książka jest do kupienia w sklepach: 'Continental Delicatessen' 57 York Street oraz 'Wedel' 221 Bell Str.